Simona Smith

Simona Smith se dlouhodobě věnuje problematice spojené s obchodem se zvířaty jak v cizině, tak i u nás. Během své praxe v zahraničí pracovala s nemalým počtem klientů, kteří se rozhodli využít jejích služeb při výběru nového člena rodiny tak, aby se nestali jednou z obětí "masového obchodu se zvířaty".

Simona přišla do kontaktu s klienty, kteří potřebovali například radu při řešení sporů s podvodnými množiteli či velkochovy, nebo jen s lidmi, kteří se chtějí informovat a nestat se dalšími z podvedených, kterým zůstávají jen oči pro pláč. Soustavně spolupracuje s předními veterinárními specialisty, aby dokázala zodpovědět i odborné a složitější dotazy, a pro každého vymýšlí řešení situace na míru, nehledě na to, jak složitým se problém může zdát. Každá situace totiž své řešení má.

"Když se odvážíme zeptat, je to první krok k tomu, jak nebýt slepí. Když se rozhlédneme všude kolem sebe, vidíme lidi se psy; mnohdy nás však nenapadne, že pejsek, který vypadá zdravě a vesele, mohl zažít to, o čem mnozí slýcháme jen z médií, nebo co nás napadne v nejtemnějších koutech naší mysli... Nezřídka jen lapáme po dechu, když se dozvíme částku za vynaložené veterinární náklady za záchranu malého štěňátka a říkáme si, že to není možné. Přesto s tím nic neděláme. Proč?!"